wellness-uvod
Naše wellness zóna je více než pouhým relaxačním centrem nabízejícím služby aktivního i pasivního odpočinku. U nás naleznete profesionálně vybavené prostředí, které se skládá z vířivé vany (Whirlpool Sundance Spa), finské sauny a parní kabiny.
Rezervace celé wellness zóny:

  • 1 hod  1190,-
  • 2 hod 1890,-
  • 3 hod 2490,-

Sauna

V klasické sauně finského typu se prohřátí dosáhne „suchými“ vysokými teplotami v rozmezí 80 – 100 °C s relativní vlhkostí vzduchu do 15 %.  V sauně se uvolňují unavené svaly a zklidňuje stresovaný mozek, protože tělo do krve vyplavuje úlevu přinášející látky, jako jsou endorfiny.

Pára

Parní lázeň si mnozí lidé pletou se saunou. V parní lázni je ideální teplota 40 – 55 ° C s vlhkostí až 100 %. Proto je, na rozdíl od klasické sauny, vhodnější pro osoby trpící astmatem, bronchitidou, nebo vysokým krevním tlakem.

Whirlpool

masážní vířivá vana pracuje na principu hydroterapie, uvolňuje svalový tonus, odstraňuje napětí a stres, zvyšuje celkovou imunitu organismu.

Infrakabina

„Saunování“ v infračervené kabině je založeno na principu emise infračerveného záření speciálními keramickými zářiči. Toto infračervené záření prohřeje tělo hluboko do svalové tkáně a k intenzivnímu pocení tak dochází již při teplotě okolo 50 °C v prostředí, které nezatěžuje organismus.

Po celou dobu pobytu v kabině dýcháte vzduch o teplotě 20 až 55 °C, protože 80 – 90 % vyzařovaného tepla vstřebá vaše tělo a jen zbytek se rozptýlí do prostoru kabiny. To je zásadní rozdíl mezi klasickou saunou a infrasaunou. Délka pobytu v sauně je individuální a pohybuje se v rozpětí 25 až 40 minut při teplotě 55 °C. Za tuto dobu vaše tělo spálí přibližně 700 kalorií absolutně bez zátěže. Začínejte kratšími intervaly, které můžete postupně prodlužovat.